معماری
خانه / اخبار / سعد حریری و سلاح حزب الله!؟

سعد حریری و سلاح حزب الله!؟

سعد حریری,طارق متری,لبنان,عروس خاورمیانه,رمان گوژ پشت نتردام,دشنه در آستین,سلاح حزب الله,مدیریت رهبری,خاطره ای جالب,مهاجرانی

سید عطاء الله مهاجرانی:

🔴سعد حریری و سلاح حزب الله!؟

🔹🔸طارق متری وزیر فرهنگ لبنان( ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸)، دقیق و خوش سخن ودانشمند و بسیار خوان بوده و هست. دیدار با او همیشه غنیمت است! چای نعناع و دردشه! دردشه همان گفتگو ست، صمیمی و پایان ناپذیر. طنجه بودیم ، گفت داستان ملاقات با آیة الله خامنه ای را برایت بگویم. حتما تازه است.

♦️همراه سعد حریری به تهران سفر کردیم. قرار ملاقات با آیة الله خامنه ای بود. -این دیدار در آذرماه ۱۳۸۹ انجام شده است- قبل از دیدار قرار شد، جلسه ای با سعد حریری به عنوان نخست وزیر داشته باشیم. شش وزیر هم همراه بودیم. جلسه در محل اقامت حریری در کاخ سعد آباد برگزار شد. سعد حریری گفت: باید مساله سلاح حزب الله را به عنوان مساله اصلی لبنان مطرح کنیم. من سخنی نگفتم، اما همه تایید کردند.

♦️وقتی وارد دفتر آیة الله خامنه ای شدیم، ایشان بسیارگرم و صمیمانه سعد حریری را در آغوش گرفت. جوانی و هوشمندی اش را تحسین کرد. از مرحوم رفیق حریری ذکر خیری به میان آورد. از لبنان بسیار تعریف کردند. نا گاه از سعد حریری پرسیدند، آقای نخست وزیر شما #رمان_گوژپشت_نتردام را خوانده اید!؟ خب پیداست که نخوانده بود! سری تکان داد که معلوم نبود خوانده یا نه. آیة الله خامنه ای گفت: در این رمان یک زن بسیار زیبایی تصویر شده است. او زیباترین زن پاریس است. طبیعی است که قدرتمندان در صدد دستیابی به این زن هستند. لات های پاریس، قداره کشان، با نفوذ ها. اما همه می دانند که آن زن زیبا، اسمش چی بود!؟
طارق گفت، من گفتم ازمیریلدا!

♦️ آیة الله خامنه ای با تمام چشمانش خندید و گفت احسنت! شما وزیر فرهنگ بودید! همه می دانستند که ازمیریلدا یک دشنه ظریف دسته صدف سپید بسیار تیز و کارا به همراه دارد. هر کس به او سوء نظری داشته باشد، ازمیریلدا از استفاده از آن دشنه تردید نمی کند. آقای نخست وزیر! لبنان مثل همان زن زیباست. لبنان #عروس_خاورمیانه است. خیلی ها به کشور شما نظر دارند. اسرايیل خطری است که شما را تهدید می کند. مگر تا خیایان های بیروت نیامدند؟ مگر مردم را نکشتند؟ ویران نکردند؟ #سلاح_مقاومت مثل همان دشنه ازمیریلداست. دشمن را نومید می کند و امکان عمل را از او می گیرد.

♦️گفتگو ها ادامه پیدا کرد. اما سعد حریری کلمه ای در باره سلاح حزب الله سخنی نگفت. بعد از جلسه پرسیدم. نگفتی؟ گفت:دیدی جلسه را چگونه اداره کرد و بحث را پیش برد؛ #میشد_مطرح_کرد؟

 

منبع:  #قرارگاه_سایبری_عمار

همچنین ببینید

عماد,عماد مغنیه,حاج رضوان,جهاد,حزب الله,حزب الله لبنان,شیعه,مبارز,سقوط اسرائیل,لبنان

عماد مغنیه( حاج رضوان ) نهمین سالگرد

  به مناسبت بزرگداشت نهمین سالگرد شهادت شهید عماد مغنیه عماد مغنیه معروف به حاج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

قالب وردپرس